
06.05.2025
17.10.2022
Kao nizak krvni pritisak ili hipotenzija se definiše krvni pritisak manji od 100/60 mmHg izmeren više puta u ambulantnim uslovima uz postojanje simptoma kao što su: umor, poremećaj sna, vrtoglavica, malaksalost, nesvestica, umor, aritimija, preterano znojenje. Za razliku od visokog pritiska, nizak nema dovoljnu snagu delovanja na zidove krvnih sudova, tako da se organi ne snabdevaju dovoljnom količinom kiseonika i hranljivih materija. Kao i kod visokog i nizak pritisak je važno kontrolisati, ali i korigovati što je moguće učiniti i određenim načinom ishrane kao i pojedinim namirnicama.
Kafa reguliše pritisak
Kafa je možda i najpoznatiji napitak koji povoljno utiče na nizak krvni pritisak. Šoljica kafe će vam zbog kofeina kojim obiluje brzo podići krvni pritisak, to je istina, ali ne treba preterivati jer može imati i suprotan efekat.
Blagotvornost meda
Med može biti odlična namirnica za regulaciju niskog pritiska naročito ako ga korstite u kombinaciji sa vodom i dodavanjem prstohvata soli. Dve supene kašike promešajte u vodi, dobro sjedinite napitak i dodajte so. Napitak možete odmah popiti.
Sok od šargarepe
Sok od šargarepe sa malo meda može biti dobar saveznik u borbi protiv niskog krvnog pritiska. Napitak možete piti dva puta dnevno na prazan stomak, ujutru i uveče.
Čaj od ruzmarina
Ovaj napitak je poznat po tome da je protivnik niskom krvnom pritisku. Možete ga biti kada god želite u toku dana, ali imajte na umu da će vas razbuditi ukoliko ga budete konzumirali u večernjim satima. Pijte ga bez zaslađivača.
Sok od cvekle
Možda ste primetili da nakon čaše soka od cvekle dobijate vidan priliv energije. Činjenica je da sok od ovog povrća može da vas oslobodi umora i drugih simptoma koji prate nizak krvni pritisak, i to samo nakon nedelju dana redovne upotrebe. Dovoljno je da popijete jednu čašu ovog soka dnevno, najbolje odmah ujutru.
Paradajz
Prva pomoć kada vam padne pritisak. Isecite ga i dobro posolite. A kao prva pomoć može poslužiti i sok od paradajza koji ste prethodno takođe dodatno posolili.
Čaj od ruzmarina
Kašičicu ruzmarina prelijte sa 2,5 dl ključale vode. Poklopite i ostavite da odstoji 15 minuta i procedite. Pijte tri puta dnevno.
Bosiljak
Pored ruzmarina bosiljak je isto odlična biljka za rešavanje problema sa hipotenzijom. Bogat je i vitaminom C, magnezijumom, kalijumom i pantotenskom kiselinom, i pomaže u borbi protiv stresa. Možete ga dodavati limunadi ili žvakati ujutru listove svežeg bosiljka.
Originalni evropski proizvod sa visokim sadržajem bioaktivnih sastojaka.
Visokoprocentni BIO ekstrakti lavlje grive (Herizumib®), mikronizovani BIO prah lavlje grive (Herimax®), BIO ekstrakt Reishi gljive (Ganozumib®), mikronizovani prah bukovače i Shiitake gljive.
60 kapsula (neto masa 36,24 g)
Uzimati 2 kapsule dnevno – na prazan stomak pre doručka ili tokom dana između glavnih obroka.
Čuvati na suvom i hladnom mestu.
Držati van domašaja dece.
Ne prekoračivati preporučenu dnevnu dozu.
Dodatak ishrani nije zamena za raznovrsnu ishranu.
Trudnice i dojilje treba da se konsultuju sa lekarom pre upotrebe.
Potrošiti u roku od 2 meseca nakon otvaranja.
Beta-(1-3)/(1-6)-D-glukani: 223 mg
Triterpenoidi: 16 mg
od toga ganoderična kiselina: 1,45 µg
Linolenska kiselina: 1 mg
Hericenoni: 1437 µg
Ergosterol (prekursor vitamina D2): 125 µg
BIO ekstrakt iz plodonosnog tela Hericium erinaceus (Herizumib®) – 150 mg (24,83%)
BIO ekstrakt iz plodonosnog tela Ganoderma lucidum (Ganozumib®) – 150 mg (24,83%)
Biljna kapsula (hidroksipropilmetilceluloza)
BIO prah iz plodonosnog tela Hericium erinaceus (Herimax®) – 50 mg (8,28%)
BIO prah iz plodonosnog tela Pleurotus ostreatus (bukovača) – 50 mg (8,28%)
BIO prah iz plodonosnog tela Lentinula edodes (Shiitake) – 50 mg (8,28%)
BIO pirinčani maltodekstrin
4.200,00 RSD
5.690,00 RSD
5.690,00 RSD